Site icon Wszystko o AGD

Sprzęt AGD pod zabudowę – wady i zalety

Od razu widać, że dzisiejsza kuchnia wygląda zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu. Teraz modny jest nowoczesny minimalizm, dlatego każde urządzenie AGD może zostać ukryte. Taki zabieg sprawia, że pomieszczenie kuchenne staje się nowoczesne, ładne, spójne i atrakcyjne wizualnie. Już prawie każde urządzenie występuje zarówno w formie wolnostojącej, jak i przeznaczonej pod zabudowę. W dzisiejszym artykule podpowiemy wam, jak wybrać sprzęt AGD pod zabudowę i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Zabudowana kuchnia – idealna w każdym calu

Jeśli twoim marzeniem jest minimalistyczna kuchnia, w której liczy się prostota, to sprzęt AGD przeznaczony pod zabudowę jest dla ciebie! Producenci chcąc zadbać o nasze potrzeby stworzyli urządzenia, które z łatwością można ukryć. Ich budowa i wygląd nieco różnią się od tradycyjnych, dobrze nam znanych modeli wolnostojących. Zmywarka przeznaczona pod zabudowę sama w sobie w ogóle nie przypomina zmywarki. „Bez obudowy” tak naprawdę prezentuje się średnio – podobnie zresztą jak inne urządzenia. Dopiero po zamontowaniu frontów meblowych wygląda jak zwykła szafka. Dzięki urządzeniom pod zabudowę, sprzęt AGD nie zaburza gładkiej formy mebli. Kuchnia wygląda bardzo nowocześnie i elegancko – z pewnością na każdym zrobi pozytywne wrażenie.

Zalety sprzętu AGD pod zabudowę

Największą zaletą sprzętu pod zabudowę jest możliwość jego ukrycia. Nie zawsze chcemy, by urządzenia były widoczne – a tak, wyglądem przypominają zwykłe szafki. Zapewnia to estetyczny i bardzo nowoczesny wygląd kuchni. To, że urządzenia wyglądają jak szafki wpływa również na bezpieczeństwo. Szafki nie są aż tak pociągające dla naszych maluchów, co drzwiczki piekarnika czy kuchenki mikrofalowej. Decydując się na zakup sprzętu AGD w zabudowie mamy nieograniczone możliwości jeśli chodzi o dopasowanie frontów mebli do stylistyki naszej kuchni. Ponadto, modele pod zabudowę możemy umieścić w dowolnym miejscu w kuchni – na dowolnej wysokości. W ten sposób możemy piekarnik zamontować na wysokości wzroku, przez co pieczenie będzie wygodniejsze.


Piekarnik Bosch HBG 635BS1
Klasa efektywności energetycznej: A+
Ilość komór: 1
Objętość komory (l): 71
Regulacja temperatury: 30 - 300
Ilość funkcji: 13
Technologie: SoftClose, Szybkie nagrzewanie, Termoobieg 4D, Chłodny front 40 st.C
sprawdź cenę
Zmywarka Kernau KDI 6955 SD

Instalacja: Do zabudowy
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: D
Zużycie energii w cyklu zmywania (kWh/cykl): 0.861
Zużycie energii na 100 cykli: 86 kWh
Zużycie wody (litr/cykl): 9
Pojemność znamionowa (kpl.): 15
Ilość programów: 9
sprawdź cenę

Lodówka Amica BK 3055. 6 NFM

Rodzaj: Lodówka do zabudowy
Klasa efektywności energetycznej: F
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 288
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 177
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 64
Technologia No-Frost: Tak
Kolor: Biały
sprawdź cenę

Wady sprzętu AGD pod zabudowę

Nie da się ukryć, że modele, których na pozór nie widać, są droższe od urządzeń wolnostojących. Dodatkowo, decydując się na sprzęt AGD pod zabudowę musimy liczyć się z tym, że konieczny będzie zakup specjalnych mebli – tutaj nie sprawdzą się „gotowce” dostępne w sklepach, konieczne będzie zamówienie mebli na wymiar. Skoro wszystkie urządzenia montowane będą wraz z zabudową meblarską, to trzeba liczyć się z tym, że w przypadku przeprowadzki czy remontu będzie to trochę problematyczne. Podobnie zresztą jak w przypadku jakiejkolwiek awarii sprzętów – konieczne jest „rozebranie” wszystkiego.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Całość: 1 Średnia: 5]
Exit mobile version