Pralka potrzebna jest w każdym gospodarstwie domowym. Jednak w zależności od ilości domowników, pralki mogą różnić się pewnymi parametrami, a urządzenie powinno być jak najbardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb rodziny. W przypadku dużej i licznej rodziny pralka w domu odgrywa bardzo ważną rolę i jest wręcz niezbędna. Jaka pralka będzie najlepsza dla dużej rodziny?
Pralki dostępne są w różnych wielkościach, dlatego warto zorientować się w ich wymiarach. Dla dużej rodziny oczywiście najlepsza będzie, jeżeli pozwoli na to dostępna przestrzeń, pralka o większych rozmiarach.
Producenci pralek oferują produkty o bardzo różnej ładowności. Ładowność wsadu pralki wyraża się w kilogramach. Wśród ofert znajdziemy urządzenia o ładowności od 4 do 5 kg w przypadku małych pralek do takich 9-kilogramowych przeznaczonych dla większej ilości użytkowników. Pralka z dużym wsadem to możliwość redukcji liczby prań w ciągu dnia. Dwa prania z przeciętnej, małej pralki możemy zmieścić w jednej dużej pralce. To niesamowity komfort oraz oszczędność czasu, pieniędzy i oczywiście energii.
Duża rodzina, zwłaszcza rodzina z małymi dziećmi to konieczność prania bardzo często dużej ilości ubrań. Nic więc dziwnego, że zużycie energii jest w tym wypadku bardzo ważne. Pralka dla dużej rodziny powinna być energooszczędna, dlatego powinno być to urządzenie jak najwyższej klasy energetycznej, np. C, B lub A. Zakup takiej pralki wiąże się z nieco większym wydatkiem, ponieważ im wyższa klasa energetyczna, tym wyższa cena urządzenia. Mimo wszystko warto zainwestować w bardziej oszczędne urządzenie, a inwestycja z pewnością zwróci się w okresie użytkowania.
Duża rodzina oznacza dużą ilość prania, natomiast to oznacza wiele różnych plam, zabrudzeń i tkanin. Dlatego też pralka dla wieloosobowej rodziny powinna posiadać bogaty zestaw programów prania, aby sprostać wymaganiom i potrzebom każdego z domowników. Wśród przydatnych programów wymienić można między innymi: bawełna, szybkie pranie, pranie ręczne, delikatne, wirowanie i odpompowanie, płukanie, sport, ciemne ubrania, pranie bielizny czy pranie ubrań dziecięcych w programie typu BabyProtect.
Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe funkcje pralki, które mogą również ułatwić nam życie. Na przykład dla dużej rodziny, która posiada zwierzęta domowe nieoceniona okaże się funkcja pupil, dzięki której ubrania będą oczyszczone z sierści. Pralki mogą również posiadać funkcję dodawania prania podczas pracy urządzenia lub prania wstępnego. Każda dodatkowa funkcja to dodatkowa korzyść dla rodziny.
|
Pralka Gorenje WS168LNST Pojemność znamionowa (kg): 10 Klasa efektywności energetycznej: B Ważone zużycie energii na 100 cykli: 58 kWh Ważone zużycie wody na cykl prania: 60 l Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1600 |
sprawdź cenę |
|
Pralka Kernau KFWM 9643 I Pojemność znamionowa (kg): 10 Klasa efektywności energetycznej: B Ważone zużycie energii na 100 cykli: 66 kWh Ważone zużycie wody na cykl prania: 50 ll Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1330 |
sprawdź cenę |
|
Pralka Bosch WAN 242G9PL Pojemność znamionowa (kg): 9 Klasa efektywności energetycznej: C Ważone zużycie energii na 100 cykli: 66 kWh Ważone zużycie wody na cykl prania: 44 l Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200 |
sprawdź cenę |
Wśród modeli pralek szczególnie polecanych dla dużych rodzin znajdziemy między innymi model marki Beko WTV8712X0 lub Beko WTV9612XBW. Oba modele to pralki o większych wymiarach, ładowności od 8 do 9 kilogramów i wysokiej klasie energetycznej. Pralka Beko w obu wariantach z pewnością idealnie sprawdzi się w każdej dużej rodzinie.
Podsumowując, pralka dla wieloosobowej rodziny powinna być przede wszystkim duża i oszczędna. Najwyższa klasa energetyczna i niskie zużycie wody pozwolą zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Dodając do tego dużą ładowność, dzięki której zredukujemy liczbę prań, otrzymamy pralkę idealną. Warto również zwrócić uwagę na dostępne dodatkowe funkcjonalności i liczbę programów prania, dzięki czemu codzienne czynności związane z praniem będą jeszcze prostsze i przyjemniejsze.